Skuteczne i innowacyjne skrobaczki do szyb

Skuteczne i innowacyjne skrobaczki do szyb

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skrobaczki do szyb są zimą nieodłączną częścią wyposażenia samochodu. Co jednak jest nam w stanie zaoferować w tym kontekście rynek?

Skrobaczki do szyb – ratunek w zimowe poranki

Każdy kierowca z pewnością, niestety, zna to uczucie – pobudka, szybkie szykowanie się do pracy czy na uczelnię, wyjście z domu, spacer do auta i… niemiła niespodzianka. Szron i śnieg zalegający na szybach naszego samochodu to zdecydowanie widok, którego nie chcemy za często widywać, nawet jeżeli osobiście lubimy zimową aurę. Niestety skrobanie szyb jest często zajęciem, od którego nie będziemy w stanie uciec, chyba że posiadamy miejsce w garażu.

Nawet jednak pozostawiając samochód na kilka godzin na dworze przy ujemnej temperaturze będziemy mogli spotkać się z nieprzyjemną sytuacją, gdy konieczne będzie wzięcie skrobaczki do szyb w nasze ręce i pozbycie się uciążliwego osadu. To właśnie dlatego tego typu przyrząd warto mieć w samochodzie zawsze – dzięki temu nie będziemy musieli ryzykować skrobania szyb na przykład kartą kredytową. Mimo że to popularne rozwiązanie, gdy akurat skrobaczki pod ręką nie mamy, jak nietrudno jest się domyślić, grozi uszkodzeniem samej szyby.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez IVEO (@iveopl)

Nowoczesne rozwiązania w najlepszych skrobaczkach do szyb?

Każdy z nas kojarzy wygląd klasycznej skrobaczki do szyb – proste urządzenie z plastikową rączką oraz gumową końcówką, która jest w stanie pomóc nam w bezpiecznym oraz łatwym pozbywaniu się szronu z szyby. Technologia idzie jednak do przodu i nawet w takim przypadku, jak skrobaczki do szyb, jesteśmy w stanie powiedzieć o wielu ciekawych, wręcz innowacyjnych rozwiązaniach, dzięki którym walka z zamarzniętymi szybami jest o wiele łatwiejsza.

Wielu producentów wybiera postawienie na nowoczesne rozwiązania, dzięki którym za odpowiednią cenę jesteśmy w stanie otrzymać wyjątkowo wydajne rozwiązania. To właśnie dlatego możemy coraz częściej spotykać się na przykład ze skrobaczkami elektrycznymi czy akumulatorowymi. Działają one na wiele sposobów – niektóre posiadają obrotowy dysk ze specjalnie wykończonymi ostrzami, które skutecznie pozbywają się lodu, nadal jednak w sposób bezpieczny dla samej szyby, niektóre posiadają ocieplane końcówki. Istnieją również skrobaczki mosiężne, które perfekcyjnie sprawdzają się do zadań związanych z czyszczeniem szyb z lodu, szronu czy śniegu.

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednią skrobaczkę do szyb?

Tak naprawdę każdy z nas posiada inne priorytety co do skrobaczki do szyb. Niektórzy będą w stanie się mocniej wykosztować, byle tylko napracować się jak najmniej, inni wybiorą na przykład modele ze szczotką, co niezwykle mocno ułatwia odgarnianie śniegu, niektórych zainteresować może bardziej tradycyjna i niezwykle skuteczna skrobaczka mosiężna. Jak więc odpowiednio wybrać taki produkt? Po prostu zastanowić się, jakie są nasze preferencje i na co przede wszystkim zwracamy uwagę, myśląc o dobrej skrobaczce.

Zdj. główne: sydney Rae/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla płatności drogowych w Polsce — eToll
Wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla płatności drogowych w Polsce — eToll
System eToll: Wygodne płatności drogowe w Polsce. Sprawdź nowoczesne rozwiązanie i zapomnij o gotówce na bramkach!
Innowacyjne zawieszenie – który producent przoduje w technologii?
Innowacyjne zawieszenie – który producent przoduje w technologii?
Jednym z głównych zagadnień podczas poszukiwań nowego auta jest wygoda jazdy.
Jak wybrać odpowiednią środki chemiczne do systemu klimatyzacji w naszym samochodzie?
Jak wybrać odpowiednią środki chemiczne do systemu klimatyzacji w naszym samochodzie?
Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po środkach chemicznych do klimatyzacji samochodowej, który pomoże zachować komfort i zabezpieczyć system AC.
Ostatnie wpisy