Jaką ładowarkę indukcyjną do auta warto zainstalować?

Jaką ładowarkę indukcyjną do auta warto zainstalować?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gadżety samochodowe to coś, co uwielbia praktycznie każdy kierowca. Pozwalają one na umilenie podróży szczególnie w samochodzie, który nie jest bardzo dobrze wyposażony. Jeden z takich gadżetów to na przykład ładowarka indukcyjna. 

Podróż kilkunastoletnim autem to coś, na co decydować się musi bardzo wielu Polaków. Nowsze auta w naszym kraju nie są aż tak powszechne z uwagi na ich wysoką cenę, więc starszymi modelami każdego dnia porusza się całe mnóstwo osób. Są to samochody, których wyposażenie nie zawiera zazwyczaj udogodnień w postaci ładowarki do smartfona czy też nawigacji. Dlatego wiele osób decyduje się na gadżety.

W dzisiejszych czasach podróż starszym autem nie oznacza jednak konieczności jazdy po znakach, na pamięć czy też używania tradycyjnych map papierowych, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Wszystko dzięki smartfonom, które mają stałe połączenie z internetem, a także usługi lokalizacyjne. Dzięki temu całe mnóstwo osób korzysta ze swojego smartfona jako urządzenia nawigacyjnego czy też służącego do kontrolowania muzyki puszczanej w swoim aucie.

Korzystanie ze smartfona rodzi jednak kolejny problem. Nawet najnowsze modele po kilku godzinach korzystania z nawigacji i aplikacji pozwalającej na słuchanie muzyki po prostu się rozładują. Dlatego warto zainteresować się zakupem urządzenia, za pomocą którego taki telefon można w trasie naładować bez konieczności odkładania go. Mogą do tego służyć na przykład powerbank, ładowarka samochodowa, w zasadzie sama jej baza wpinana do gniazda zapalniczki, czy też ładowarka indukcyjna. Ta trzecia opcja jest aktualnie dość popularna, gdyż tego typu ładowarki, które nie wymagają kabla, są coraz częstszym widokiem w samochodach, ale też i w domach wielu osób.

Jak wybrać ładowarkę indukcyjną do samochodu?

Wybierając odpowiednie urządzenia, warto się dobrze zastanowić, tak by pieniądze nie poszły w błoto. Na rynku można znaleźć całe mnóstwo ładowarek indukcyjnych do samochodów, lecz wiele z nich to urządzenia niskiej jakości, których moc ładowania jest za słaba lub zepsują się po krótkim czasie. Dlatego warto dokładnie sprawdzić sprzęt, który zamierzamy zakupić. Kupno pierwszego lepszego urządzenia, które pochodzi od niepewnego producenta, może okazać się mało korzystnym zakupem.

Najciekawiej wygląda zakup specjalnego uchwytu, który jednocześnie pozwoli na to, by telefon znajdował się w widocznym miejscu i wyświetlał trasę czy też umożliwiał łatwą kontrolę muzyki, a przy tym mógł być ładowany. Tego typu uchwyty zintegrowane z ładowarką indukcyjną zyskują na popularności. Warto jednak postawić na sprzęt wysokiej jakości od renomowanych producentów. Z racji tego, że to wydatek rzędu nawet i kilkuset złotych nie można również zapomnieć o tym, by sprawdzić, jak wygląda sytuacja z ewentualną gwarancją.

Zdj. główne: Skitterphoto/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla płatności drogowych w Polsce — eToll
Wygodne i nowoczesne rozwiązanie dla płatności drogowych w Polsce — eToll
System eToll: Wygodne płatności drogowe w Polsce. Sprawdź nowoczesne rozwiązanie i zapomnij o gotówce na bramkach!
Jak technologia zmienia branżę taksówkarską: przegląd najnowszych aplikacji do zamawiania przejazdów
Jak technologia zmienia branżę taksówkarską: przegląd najnowszych aplikacji do zamawiania przejazdów
Przekonaj się, jak innowacje technologiczne zmieniają twarz branży taksówkarskiej. Dowiedz się o najnowszych aplikacjach do zamawiania przejazdów i zobacz jak kształtuje się przyszłość tej branży.
Zastosowanie spoin epoksydowych do kostki brukowej w budownictwie przemysłowym
Zastosowanie spoin epoksydowych do kostki brukowej w budownictwie przemysłowym
Dowiedz się jak spoiny epoksydowe zwiększają trwałość i wytrzymałość kostki brukowej w budownictwie przemysłowym. Poznaj innowacyjne zastosowania tych materiałów.
Ostatnie wpisy