Innowacyjne zawieszenie – który producent przoduje w technologii?

Innowacyjne zawieszenie – który producent przoduje w technologii?

Technologie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z głównych zagadnień podczas poszukiwań nowego auta jest wygoda jazdy. Dobre zawieszenie jest dla większości z nas niezwykle ważne, ale jacy producenci mają w tym aspekcie największą renomę?

Dobre zawieszenie to nie tylko przyjemna jazda

W zależności od rodzaju auta, niektóre elementy bądź cechy charakterystyczne stają się ważniejsze od innych. W praktycznie każdym samochodzie kluczowe jest jednak dobre zawieszenie. Tego hasła nie możemy ograniczać do komfortu podczas jazdy. Nawet jeżeli uznamy jakieś auto za wygodne, wcale nie musi oznaczać to solidnego i dobrze skonstruowanego systemu zawieszenia.

Równie ważnymi cechami dobrego zawieszenia jest jego bezawaryjność, a także nowinki technologiczne, dzięki którym poruszanie się danym samochodem jest bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Co z tego, że pojazd dobrze amortyzuje nierówności i jest wygodny, skoro za kilka miesięcy będziemy zmuszeni wydać sporo pieniędzy podczas wizyty u mechanika? Omawiając kwestię zawieszenia w samochodach, trzeba więc wziąć pod uwagę wiele czynników.

Japończycy i Niemcy po raz kolejny górą

Od kilku dobrych lat o prym na szczycie list sprzedażowych walczą między sobą Volkswagen i Toyota. Ich popularność nie wzięła się znikąd – to auta wyposażone w wiele nowinek technologicznych i przodujące w klasyfikacjach bezawaryjności. W przypadku interesującego nas dziś zagadnienia, zarówno Volkswagen, jak i Toyota również prezentują się naprawdę dobrze!

W wielu rankingach wytrzymałości zawieszenia pierwsze miejsca zajmują pojazdy obu tych marek. Jeśli chodzi o producenta z Japonii, modele o najsolidniejszych układach to miejski Yaris i kompakt w postaci nieprodukowanego już Avensisa. Volkswagen zaś bryluje swoim Golfem oraz Passatem.

Rozczarowujące dla niektórych mogą być zaś opinie o zawieszeniu w samochodach Audi. Modele producenta spod znaku czterech pierścieni, pomimo łatki pewnego i solidnego auta, często zmagają się z problemami w obrębie właśnie tego układu. Japończycy zaś mogą się pochwalić jeszcze jedną marką z dobrą opinią. Chodzi tu o najnowsze egzemplarze Nissana, które posiadają zaskakująco trwałe i wygodne zawieszenie.

Francuskie auta – wszystko zależy od modelu

Pewnym niezbyt chlubnym dla francuskich aut stereotypem zdecydowanie jest ten o awaryjnych i niewygodnych zawieszeniach. Czy tak rzeczywiście jest? Sporą rolę grają tutaj rozwiązania konstrukcyjne w obrębie jednego producenta, lecz z pewnością nie powinniśmy wrzucać francuskich samochodów do jednego worka.

Plotka o niezwykle awaryjnych układach zawieszenia w autach pochodzących z Francji z pewnością wzięły się z sytuacji, jaka panowała na rynku jeszcze kilkanaście lat temu. Rzeczywiście, starsze modele Peugeota czy Renault miały swoje niemałe bolączki. Teraz jednak obaj producenci bardzo poprawili ten element konstrukcyjny. Najlepiej jednak radzi sobie Citroen – zawieszenie w autach tej marki jest wprost rewelacyjne i korzysta z ciekawych smaczków technologicznych.

Marek z solidnymi i innowacyjnymi systemami zawieszenia jest naprawdę wiele. Jeżeli więc właśnie ta cecha jest dla ciebie najważniejsza przy wyborze auta, na rynku możesz znaleźć kilka naprawdę intrygujących opcji.

Zdj. główne: Martin Katler/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybór odpowiedniej energii wpływa na wydajność olejów silnikowych?
Jak wybór odpowiedniej energii wpływa na wydajność olejów silnikowych?
Artykuł rozważa wpływ różnych typów energii na wydajność olejów silnikowych. Dowiedz się, jak odpowiednia energia może zwiększyć wydajność i przedłużyć żywotność silnika Twojego samochodu.
Jak systemy ogrzewania wpływają na zdrowie i produktywność drobiu?
Jak systemy ogrzewania wpływają na zdrowie i produktywność drobiu?
Dowiedz się, jak systemy ogrzewania mogą wpływać na zdrowie i produktywność drobiu. Ten artykuł przedstawia najlepsze praktyki, techniki i technologie, które pomogą Ci poprawić efektywność swojego gospodarstwa drobiarskiego.
Jak odnaleźć swój unikalny styl z pomocą profesjonalnej stylistki?
Jak odnaleźć swój unikalny styl z pomocą profesjonalnej stylistki?
Czy chcesz odkryć swój unikalny styl? Dowiedz się, jak profesjonalna stylistka może Ci pomóc odnaleźć i podkreślić Twój indywidualny look.
Ostatnie wpisy