Motocykl i skuter – alternatywa dla auta w mieście

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Częste korki, problemy z zaparkowaniem, wysokie rachunki za paliwo… Każdy, kto mieszka w większym mieście, wie, jak uciążliwe może być poruszanie się samochodem. Może poszukać więc alternatywy? Podpowiadamy, dlaczego warto przesiąść się na motocykl lub skuter. 

Czasami poruszanie się po mieście samochodem ma więcej minusów niż plusów. Jednak jakie mamy alternatywy? Jednoślady! Dowiedz się, dlaczego warto przesiąść się na motocykl lub skuter?

Ekologiczny i ekonomiczny skuter

Skutery to bez wątpienia dużo bardziej ekologiczny środek transportu, szczególnie jeśli wybierzesz model napędzany prądem. Jest to co prawda nieco droższe rozwiązanie niż klasyczny skuter spalinowy, ale za to o wiele bardziej ekologiczne, lepsze dla środowiska i dla powietrza, którym oddychamy. Taki pojazd zużywa jedynie około 2kWh na 100 kilometrów, tak więc koszt użytkowania skutera wynosi niecałe 3 złote na 100 kilometrów. Jest to więc nie tylko ekologiczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie.

Ponadto Skutery mają niewielkie rozmiary, dzięki czemu łatwo je zaparkować nawet w centrum zatłoczonego miasta. Jest to także bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga od użytkowników sporej sprawności fizycznej, jak w przypadku poruszania się na rowerze. Ogromną zaletą skuterów jest także prostota obsługi oraz fakt, że nie wymagają one posiadania specjalnego prawa jazdy. Dzięki nim będziesz też w stanie sprawnie i szybko ominąć wszystkie korki i utrudnienia na drodze. Jeśli więc chcesz przesiąść się na ten mały, ale niesamowicie wygodny jednoślad, to z pewnością zainteresują Cię skutery Romet.

Motocykle do jazdy po mieście

Dobrym rozwiązaniem do poruszania się po zatłoczonym mieście jest również motocykl. Pamiętaj jednak, że jeśli chcesz jeździć na modelu posiadającym silnik i większej pojemności, konieczne będzie zdanie prawa jazdy kategorii A. Jednak zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ przemieszczanie się po dużym mieście motocyklem jest znacznie wygodniejsze niż samochodem. W końcu nie musisz się martwić, gdzie zaparkujesz, a ponadto reguły w większości miejsc zrobisz  bezpłatnie. Dodatkowo wszędzie dotrzesz dużo szybciej – ominą Cię wszystkie uciążliwe korki. Należy jednak pamiętać, że nie każdy motocykl idealnie będzie nadawał się do miasta. Nie może być on zbyt duży, a także zbyt szybki. Warto więc wybrać model uniwersalny, który będzie najwygodniejszy do jazdy po mieście. Koniecznie sprawdź więc motocykle bajaj oraz motocykle zipp.

Motocykl czy skuter – co wybrać?

Jak widzisz zarówno skutery, jak i motocykle sprawdzą się świetnie w roli alternatywy auta. Jednak co lepiej wybrać? Biorąc pod uwagę budżet, na pewno skuter jest rozwiązaniem o wiele bardziej ekonomicznym. Jest tańszy zarówno w momencie kupna, jak i w eksploatacji. Jest ton bardzo wygodny do jazdy po mieście, ale nie sprawdzi się w dalszych podróżach, co dla niektórych może być sporym minusem tego rozwiązania. Jeśli więc zależy Ci także na pojeździe, którym możesz wybrać się poza miasto lub w dłuższą podróż, to znacznie lepszym wyborem będzie motocykl. Jego zakup wiąże się jednak ze znacznie większą inwestycją – zarówno finansową, jak i czasu, ponieważ konieczne będzie odbycie kursu oraz zdanie egzaminu na prawo jazdy.

Zdjęcie główne: Cátia Matos/pexels.com

Napisz komentarz